معرفی کارت های Advantech

معرفی کمپانی ادونتک ( ADVANTECH ) :

کمپانی Advantech واقع در کشور تایوان، در سال ۱۹۸۳ فعالیت خود را درزمینهٔ تجهیزات اتوماسیون صنعتی، بر پایه صنعت PC Interface آغاز نمود.
ارائه راه‌حل‌های (Total Solution) توسط این کمپانی باعث شد که به‌سرعت درزمینهٔ تولید سخت‌افزارهای کنترل و IPC ( کامپیوتر صنعتی ) برای کاربردهای مخابراتی رشد کرده و تبدیل به یکی از کمپانی‌های تراز اول دنیا گردد. خلاقیت، تلاشی طولانی و مستمر، این شرکت تایوانی را به‌عنوان یکی از سه تولید کنده برتر IPC و تجهیزات e-Automation و راه‌حل IT در محیط‌های صنعتی و Outdoor شناسانده است.Advantech با بیش از ۱۲۰۰ نفر کارشناس دارای ۲۰ دفتر و ۶۰ نمایندگی در سراسر دنیاست.

معرفی برخی از محصولات کمپانی ادونتک ( Advantech ):

سخت‌افزارهای مناسب جهت سیستم‌های  Firewall
کامپیوترهای صنعتی با باس  Compact PCI، بردها وI/Oهای واسط.
انواع مادربردهای صنعتی PIMG , ATX , ITX , Biscuit PC و کامپیوترهای با ابعاد بسیار کوچک سری PC/104
با رنج‌های حرارتی متفاوت.
انواع کامپیوترهای پرتابل صنعتی.
انواع LCD و کیبوردهای صنعتی با سایز و امکانات متفاوت.
انواع کامپیوترهای صنعتی از نوع POC/IPPC/IPC/PPC
سرورهای صنعتی با پردازش بالا و امکان ذخیره اطلاعات با حجم زیاد.
کارت‌ها و ماژول‌های USB Data Acquisition Counter , DI/O , D/A , A/D
انواع ماژول‌های Remote I/O باقابلیت اتصال به باس های TCP/IP و RS-485
انواع کارت‌های Motion Control
مبدل‌های پورت سریال ، شبکه و فیبر نوری
انواع کنترلرهای و PLC های صنعتی
سوئیچ‌های شبکه های صنعتی
کنترل‌ها و پانل‌های سیستم‌های اتوماسیون ساختمان BMS & e-Home

تجهیزات Acquisition ادونتک به‌صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

۱) ماژول‌های Distributed I/O که شامل:

 • ماژول‌های M2M I/O:
 • ماژول‌های RS-485 I/O:
  • این دسته از ماژول‌های ادونتک که از پروتکل‌های ModBUS و RS-485 پشتیبانی می‌کند با سری‌های ۴۰۰۰ کدگذاری شده‌اند. ( سری ۴۰۰۰ ADAM )
  • ماژول‌های سری ۴۰۰۰ ADAM انعطاف‌پذیری بسیار بالایی در شبکه مدباس ModBUS دارد و شما به‌راحتی توسط تنها ۲ رشته سیم می‌توانید تعداد زیادی از این ماژول‌ها را باهم شبکه کنید و در انتها با یک  مبدل USB به RS485 تمامی ماژول‌ها را به کامپیوتر و PLC خود وصل نمایید و اطلاعات خوانده‌شده از تک‌تک آن‌ها را با توجه به آدرس مربوطه خوانده و یا فرمان کنترلی را فقط به یک یا چند تا ماژول موردنظر ارسال نمایید.
  • این ماژول‌ها به‌صورت ذاتی دارای Watchdog Timer هستند و در صورت نیاز خودشان را در شبکه ریست می‌کنند و این عمل از بروز اختلال و یا قطعی آن‌ها در شبکه جلوگیری می‌کند.
  • این ماژول‌ها به‌صورت کاملاً صنعتی طراحی‌ شده‌اند و قابلیت نصب راحت  Din-Rail را دارد. همچنین اگر شما در تابلو برق خود محدودیت فضا دارید می‌توانید ۲ عدد از آن‌ها را بر روی‌هم نصب نمایید و فقط یکی از آن دو را به Din-Rail خود متصل کنید.
  • یکی از مزیت‌هایی که این دسته از ماژول‌ها دارند این است که بعضاً برای کاربردی خاص طراحی‌شده‌اند که دقت، امنیت و سهولت کار شمارا بالا می‌برد.به‌عنوان‌مثال ماژول ADAM-4018 یک ماژول ۱۶ بیتی با ۸ کانال ورودی برای اتصال انواع ترموکوپل نوع J,K,T و … طراحی و تولیدشده است.
  • یا اگر می‌خواهید یک سنسور RTD مانند PT100 , PT1000 را در پروژه خود استفاده نمایید می‌توانید از ماژول ADAM-4015 استفاده کنید که دارای ۶ کانال ورودی RTD است.
کارت های ادونتک ADAM
کارت های ادونتک ADAM
 • ماژول های Ethernet I/O :

این دسته از ماژول‌های ادونتک که از پروتکل TCP/IP پشتیبانی می‌کند با سری‌های ۶۰۰۰ کدگذاری شده‌اند و در برخی از ماژول‌ها امکانات پیشرفته‌تری بر روی ماژول تعبیه‌شده است که توسط آن می‌توانید با انجام تنظیماتی در داخل ماژول آن را از راه دور نیز مانیتور و کنترل نمایید. ( سری ۶۰۰۰ ADAM )

معرفی کارت های Advantech
معرفی کارت های Advantech
۲) Data Acquisition and Control :

این دسته از محصولات ادونتک ( ADVANTECH ) جهت جمع‌آوری اطلاعات از محیط پیرامون و انتقال آن به کامپیوتر و همچنین دریافت فرمان‌های کنترلی از کامپیوتر به سمت کارت‌های DAQ برای کنترلActuator‌ها مانند موتور، شیر برقی، جک‌های پنوماتیک و … طراحی و عرضه گردیده است.که شامل سه زیر دسته :

 • بردهای Data Acquisition :

این بردهای به‌صورت PCI طراحی‌شده‌اند و ارتباط آن‌ها با کامپیوتر از طریق اسلات‌های ,PCI PCI EX و ISA است که مطمئناً داخل کیس کامپیوتر قرار می‌گیرند. از ویژگی‌های خاص این بردهای می‌توان به‌سرعت نمونه‌برداری بالای آن‌ها اشاره کرد.برای ارتباط بین این کارت‌ها با دنیای پیرامون ( سنسور‌ها و عملگرها ) از کابل‌های مخصوص و ترمینال برد‌هایی که دارای تعدادی ترمینال ورودی و خروجی است استفاده می‌شود.این گروه یا از محصولات ادونتک به ۴ زیرگروه عمده تقسیم می‌شوند که شما بر اساس نیاز خودتان در پروژه کارتی که انتخاب می‌کنید جزو یکی از این زیرگروه‌ها است:

 • کارت‌های شامل ورودی / خروجی آنالوگ
 • کارت‌های شامل ورودی / خروجی دیجیتال
 • کارت‌های شامل Counter
 • و کارت‌های Multi function که می‌تواند شامل تعدادی ورودی آنالوگ، تعدادی ورودی دیجیتال، تعدادی خروجی آنالوگ، تعدادی خروجی دیجیتال و همچنین تعدادی شمارنده یا Counter باشد که در یک برد بصورت یکپارچه تعبیه‌شده است.
کارت های ادونتک PCI Advantech
کارت های ادونتک PCI Advantech

 

از جمله نمونه کارت‌های این گروه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •  ماژول‌های صنعتی USB I/O :
  • این دسته از محصولات DAQ ادونتک ( Advantech ) با پورت USB به کامپیوتر متصل می‌شود و از ورژن USB آن USB 2.0 پشتیبانی می‌کند.
  • همچنین شما برای اتصال این دسته از ماژول‌ها نیاز به تغذیه خارجی ندارید و تغذیه ماژول از باس USB آن به‌راحتی تامی ین می‌گردد.
  • این ماژول‌ها به‌صورت Plug & Play هستند و فرم جعبه‌سازی آن به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که شما می‌توانید آن را به‌صورت دیواری، رومیزی و یا حتی به‌صورت Din-rail بر روی تابلو برق خود متصل نمایید.
  • سرعت انتقال این ماژول‌ها تا ۴۸۰Mb/S می‌رسد و از دقت بسیار خوبی بهره‌مند است. این میزان سرعت در انتقال داده می‌تواند تا حدود ۲۰,۰۰۰ برابر سریع‌تر از باس RS-485 عمل کند.
  • اگر پروژه شما باید به‌صورت پرتابل طراحی شود، ماژول‌های USB به علت سایز مناسب و سبک بودنشان می‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای پروژه شما باشند.
  • سری ماژول‌های USB با ورودی‌های آنالوگ، خروجی‌های آنالوگ، ورودی‌های دیجیتال‌، خروجی‌های دیجیتال و شمارنده‌های ۳۲ بیتی می‌تواند به‌صورت یک ماژول یکپارچه و مالتی فانکشن ( Multi Function ) در اختیار کاربران آن قرار گیرد که در پروژ‌ه‌های پرتابل کارایی بسیار مناسبی را به ارمغان می‌آورد.
  • این دسته از محصولات ادونتک ( Advantech ) با USB-47xx کدگذاری می‌شود.

کارت USB DAQ 4711A

 

از جمله ماژول های این دسته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیتاشیت Counter خروجی دیجیتال

( DO )

ورودی دیجیتال

( DI )

خروجی آنالوگ

( AO )

ورودی آنالوگ

( AI )

نوع محصول مدل
دانلود ۱

۳۲ bit

۵ MHz

۸ ۸ ۲

۱۲ bit

۰ ~۵ V

۸ Single

or 4 Diff

۱۲ bit

۱۰ KS/s

Multi Function USB Module USB-4702
دانلود ۱

۳۲ bit

۵ MHz

۸ ۸ ۲

۱۲ bit

۰ ~۵ V

۸ Single

or 4 Diff

۱۴ bit

۴۸ KS/s

Multi Function USB Module USB-4704
دانلود ۱

۳۲ bit

۱ KHz

۸ ۸ ۲

۱۲ bit

۰ ~۵V , 0~10V

-۵ ~۵V , -10~10V

۱۶ Single

or 8 Diff

۱۲ bit

۱۵۰ KS/s

Multi Function USB Module USB-4711
دانلود ۱

۳۲ bit

۱ KHz

۸ ۸ ۲

۱۲ bit

۰ ~۵V , 0~10V

-۵ ~۵V , -10~10V

۱۶ Single

or 8 Diff

۱۲ bit

۲۰۰ KS/s

Multi Function USB Module USB-4716

 

برای مشاهده لیست کامل ماژول‌های USB DAQ ادونتک و مقایسه آن‌ها با یکدیگر به فروشگاه الکتروپل مراجعه فرمایید.

 

کانال تلگرام الکتروپل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *